Život s ľudskou tvárou - Ladislav Košťa, Jarmila Košťová

Život Ladislava Košťu sa pohyboval v rozličných životných a spoločenských rovinách. Bol svedkom i aktérom historických udalostí a zlomov veľkej časti minulého storočia. Ako chlapec zažíva zabratie Košíc Maďarmi. Nástup komunizmu prežíva ako študent práva, budovateľ Trate mládeže, spoluzakladateľ Lúčnice a zároveň ako svedok smrti svojho jediného brata Gejzu, ktorý si ako politický väzeň odpykával trest vo väzení. Zakladá Ústav štátu a práva SAV, vstupuje do Komunistickej strany Slovenska, neskôr spoločne s Alexandrom Dubčekom pripravuje podklady pre vznik československej federácie. V auguste sa spolu s manželkou Jarmilou nasadzuje v ilegálnom vysielaní slovenského rozhlasu a televízie, potom prichádza politický pád, previerková komisia ho vylučuje z komunistickej strany a ďalších 20 rokov prežíva v ústraní pod tlakom a dohľadom Štátnej bezpečnosti. Po novembri 1989 na krátky čas vstupuje do vysokej politiky ako minister spravodlivosti, ale po roku 1991 sa znovu vracia k právnickej praxi. více

Nejlevnější produkt

5,97 € | knihy.abz.cz | In stock

Máte ve vašem obchodě lepší produkt?


K dispozici v

Parametry

Rok vydání 2017 | 2011 - 2020
Počet stran 118 | 0 - 200
Vazba Pevná / vázaná

Co říkají obchody

knihy.abz.cz
Kniha: Život s ľudskou tvárou; Autor: Košťa Ladislav, Košťová Jarmila; Život Ladislava Košťu sa pohyboval v rozličných životných a spoločenských rovinách. Bol svedkom i aktérom historických udalostí a zlomkov od konca 30.rokov minulého storočia.... ([Jarmila Košťová a Ladislav Košťa])

Knihy Dobrovsky
Život Ladislava Košťu sa pohyboval v rozličných životných a spoločenských rovinách. Bol svedkom i aktérom historických udalostí a zlomov veľkej časti minulého storočia. Ako chlapec zažíva zabratie Košíc Maďarmi. Nástup komunizmu prežíva ako študent práva, budovateľ Trate mládeže, spoluzakladateľ Lúčnice a zároveň ako svedok smrti svojho jediného brata Gejzu, ktorý si ako politický väzeň odpykával trest vo väzení. Zakladá Ústav štátu a práva SAV, vstupuje do Komunistickej strany Slovenska, neskôr spoločne s Alexandrom Dubčekom pripravuje podklady pre vznik československej federácie. V auguste sa spolu s manželkou Jarmilou nasadzuje v ilegálnom vysielaní slovenského rozhlasu a televízie, potom prichádza politický pád, previerková komisia ho vylučuje z komunistickej strany a ďalších 20 rokov prežíva v ústraní pod tlakom a dohľadom Štátnej bezpečnosti. Po novembri 1989 na krátky čas vstupuje do vysokej politiky ako minister spravodlivosti, ale po roku 1991 sa znovu vracia k právnickej praxi.