Náhradní uhlíkový filtr pro odvlhčovač a čističku vzduchu Clean Air Optima CA-704/CA-707

uhlíkový filtr pro odvlhčovač a čističku vzduchu Clean Air Optima CA-707 a ca-704. 
HLAVNÍ CHARAKTERISTIKY: 
Filtr určen pouze pro odvlhčovače vzduchu CA-707 a CA-704:
aktivní uhlík: pórovitý materiál. 
Životnost: přibližne 3 - 6 měsíců (zaleží na provozu a znečištění vzduchu). 
Údržba: 1x týdně vysavačem (zaleží na provozu a znečištění vzduchu). 
Rozměry filtru (DxŠxH): 237 x 113 x 4 mm. 
Pohlcuje větší částice, absorbuje polutanty, odstraňuje chemické znečištění, plyny, zápachy a cigaretový kouř.
Vše o odvlhčovačích vzduchu (články) 
JAK FUNGUJE PŘEDFILTR. 
Hrubý filtr (předfiltr) je obvykle síťka s velmi malými otvory. Předfiltr vyfiltruje větší prachové částice, a tímto prodlouží životnost jiných filtrů (obvykle HEPA filtru). Předfiltr je zpravidla vyroben z materiálu, který je snadno omyvatelný. Údržba je jednoduchá – 1x měsíčně omýt vodou. Životnost předfiltrů není omezená (teoreticky). Čistič vzduchu Clean Air Optima CA-506 používá předfiltr, který je vyroben z pórovitého materiálu obsahujicího aktivní uhlík. 
JAK FUNGUJE HEPA FILTR. 
HEPA (High Efficiency Particle Absorption) filtr se vyrábí ze speciálního pórovitého materiálu na základě skleněných vláken. Tento materiál dělá plošnou záclonu pro proud vzduchu, a dokonce i mikroskopické částice nebo bakterie nemohou prolétnout skrz, a zůstávají v pórech filtru. HEPA filtr je schopen zachytit částice větší než 0,3 mikrometru (1 mikrometr = 0,000001 metru). Pro srovnání, lidský nosní filtr vyfiltruje částice větší než 10 mikrometrů z vdechnutého vzduchu. V současné době neexistuje lepší technologie na čištění vzduchu. Proto se HEPA filtry používají nejen v domácích čističkách vzduchu, ale i v laboratořích a zdravotních ústavech po celém světě. Údržba je jednoduchá – 1x měsíčně vyčistit vysavačem. Životnost HEPA filtrů je obvykle 6-12 měsíců. 
JAK FUNGUJE UHLÍKOVÝ FILTR. 
Uvnitř uhlíkového filtru se nachází granule nebo vlákna aktivního uhlíku. Základem fungování je schopnost aktivního uhlíku absorbovat větší molekuly. Právě takové molekuly tvoří zápachy, toxiny a jiné plynné znečišťující látky. Filtr funguje do momentu, než se uhlík "zaplní" toxickými látkami. Poté je ho samozřejmě nutno vyměnit. Uhlíkový filtr nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost uhlíkového filtru je obvykle 3 -12 měsíců. 
JAK FUNGUJE TIO2 FILTR. 
Fotokatalytický TiO2 filtr je mřížka, povrch které tvoří materiál TiO2 (oxid titaničitý). Princip fungování se zakládá na vlastnostech tohoto materiálu. Když na něj dopadá UV záření (UV lampa nebo sluneční světlo) a organické látky (viry, bakterie, mikroby, plísně, alergeny, karcinogeny apod.), spouští se fotokatalytická reakce, při níž se tyto organické látky rozkládají na minerální látky (vodu a oxid uhličitý). TiO2 funguje jen jako katalyzátor, tudíž se neopotřebovává. Samozřejmě, že část látek proletí přes otvory v mřížce. Nicméně, čistička vzduchu propouští přes sebe vzduch neustále, a proto postupně TiO2 filtr dezinfikuje vzduch v místnosti. Filtr TiO2 nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost TiO2 filtru není omezená (teoreticky). 
JAK FUNGUJE UV LAMPA. 
Je vědecky prokázáno, že UV záření ničí mikroorganismy, avšak vyžaduje to větší intenzitu záření a také nějaký čas působení na viry a bakterie. V čističce vzduchu mikroorganismy proletí kolem UV lampy vcelku rychle, a proto efektivita čištění není moc vysoká. UV lampa spouští fotokatalytickou reakci pro TiO2 filtr a částečně sterilizuje vzduch. UV lampa nevyžaduje žádnou údržbu. 
JAK FUNGUJE IONIZÁTOR VZDUCHU. 
Ionizátory vzduchu generují záporné ionty (anionty), a tím je dosaženo hned několika efektů. Dýcháme vzduch mající efekt čerstvého vzduchu po bouřce. Civilizace produkuje mnoho kladných iontů (DVD, TV, auta atd.), jež mají škodlivý účinek na zdraví (bolest hlavy, únava, ospalost). Záporné ionty neutralizují ve vzduchu kladné ionty (kationty). Nabité částice shlukují na sebe i ty nejmenší částice prachu, a tyto shluky odfiltruje HEPA filtr nebo spadnou na horizontální plochu, kde se snadně odstraní hadrem nebo vysavačem. DOPORUČENÍ: nezapínejte ionizátor dřív než po 1 hodině čištění vzduchu, jelikož iontové shluky prachu se nalepí (obzvlášť pokud je vlhkost vzduchu v místnosti vysoká) na stěny, nábytek a záclony – moc hezky to potom nevypadá. Nevýhodou ionizátorů je, že mohou produkovat ozon, který je ve větším množství škodlivý pro zdraví (obzvlášť pro astmatiky). Dle normy ČSN EN 60335-2-65 produkce ozonu nesmí překročit 0,05 ppm. Tuto normu musí splňovat jakákoliv čistička vzduchu s ionizátorem nebo samotný ionizátor na českém trhu. Čistička vzduchu s ionizátorem

История цен

26 окт. 2021 г.
9,65 €

производитель

Clean Air Optima